logo jabelov receptár

Jablko Belmac

 

 

     Ja, jablko Belmac,som na tomto svete už nejaký ten rok a zo všetkého najviac ma bavia recepty. Do každého vkladám kúsok seba. Sú predsa jablkové, z jablka belmac. 

 O čom je táto stránka?

Jablko Belmac nie je na Slovensku žiadnou novinkou. Prečo ho potom nepripravovať pre celú rodinu, vo všetkých možných podobách? Samozrejme, že v tých najchutnejších a sladkých. Aj takých, ktoré poznali už naše staré mamy. Keby poznali túto odrodu aj vo svojom detstve, inú by do svojich koláčov ani nedávali. 

Na čo sa môžete tešiť?

Jablko belmac? Prečo? Aby ste pripravili svoje chuťové poháriky na jablkovú slasť, ktorú  do vašej kuchyne prinesiem práve cez recepty, ktoré nájdete na tejto stránke.

Pár slov o autorke

    Volám sa Katarína a pečenie je mojou veľkou záľubou skoro 10 rokov. Milujem prípravu sladkých koláčov, na ktorých si následne pochutná celá moja rodina, kamaráti a ďalší okruh blízkych. Pečeniu sa venujem iba vo voľnom čase, keďže ešte stále študujem. Navštevujem vysokú školu v Trnave. Pochádzam zo Žiliny, takže mi čas vypĺňa okrem štúdia aj cestovanie domov. Jedného dňa by som sa chcela pečeniu venovať naplno. Rada uverejním čo najviac receptov, ktoré zvládnu aj úplní začiatočníci ale aj také, ktoré budú pre nejedného z vás výzvou. Ak by ste sa chceli o mne dozvedieť niečo viac, len smelo na môj instagram, kde nájdete aj fotky mojich výtvorov.

ilustrácia k stránkejablko belmac

Okrem receptov sa dozviete niečo viac o histórii pripravovaného dezertu a jeho pôvode. Takisto nájdete aj foto postup, aby sa vám príprava podarila čo najlepšie. Vďaka časti „vedeli ste, že?“ sa môžete dozvedieť krajinu pôvodu, obdobie, kedy sa koláč začal vyskytovať, presné vysvetlenie ako vyzerá a na aké spôsoby je pripravovaný. Rovnako v článkoch nájdete rady a tipy, ktoré sú praktické a uľahčia vám prípravu jedál. 

Dúfam, že vás pobyt na tejto stránke niečím obohatí, podnieti a motivuje vaše kreatívne ja, aby sa do toho domáceho koláčika pustilo.Lebo výsledok neulahodí len chuťovým pohárikom ale aj vašej duši.